آپاچی مای‌سکیو‌ال و پی‌اچ‌پی در تلفن‌همراه

یکی از مزیتهای برنامه‌های اپن‌سورس قابلیت پورت شدن وسوئیچ به سیستم‌عاملهای متفاوت است. از جمله این برنامه‌ها میتوان به آپاچی مای‌سکیو‌ال و پی‌اچ‌پی (که به مجموع این برنامه‌ها اصطلاحن amp میگویند) اشاره کرد. که نسخه مخصوص برای سیستم‌عامل‌های لینوکس (lamp)، ویندوز (wamp)، و مک آن (mamp) قابل دریافت و نصب است. نسخه مخصوص مبایل amp برای مبایل pamp نام دارد و برای سیستم‌عامل سیمبیان نوکیا قابل دریافت و نصب است.
اما به چه دلیل باید pamp را که برنامه‌ای مخصوص سرور است در یک ابزار با کمترین منابع نصب کرد؟! بدون شک سخت‌افزار تلفن همراه و سیستم‌عامل سیمبیان قابلیت خدمات‌دهی به تعداد زیاد کاربر را ندارد. پس دلیل پورت این برنامه چیست؟
شابد در نگاه اول به نظر برسد که دلیلی برای انجام این کار وجود ندارد اما با یک نگاه تیز‌بین می‌توان کاربردهای مفید و جذابی برای این برنامه پیدا کرد. به عنوان مثال نصب برنامه‌های حسابداری که با زبان php نوشته شده است. از جمله برنامه‌های حسابداری که به زبان php نوشته شده میتوان به pbooks اشاره کرد. و یا نصب سایر برنامه‌های وب‌بیس مانند واژه‌پردازها crmها و …
برنامه pamp علاوه بر ویژگی‌های معمول و نرمال سایر amp‌ها میتواند با api سیستم عامل ارتباط برقرار کند و اطلاعاتی مانند پیامک‌ها لیست تماس و … را در اختیار قرار دهد.
برنامه pamp از این مسیر قابل دریافت است.

این نوشته در اپن سورس, تکنولوژی, شبکه, علم, کامپیوتر, لینوکس ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *